Sterling Silver Rhodium-plated Textured Oval Locket Bracelet (QG4854-7.25)
-61 %
Sec
  • Availability: 17
  • Model: QG4854-7.25
  • Weight: 10.23
  • Dimensions: 7.25 x 24.70 x 0.00
  • SKU: QG4854-7.25
  • UPC: 886774080802
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated Textured Oval Locket Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 4.75 mm
  • Charm/Element Length: 19.25 mm
  • Charm/Element Width: 13.95 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Feature: Semi-Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 24.7 mm