10K Dangle Heart Bracelet (10SF1822-7.5)
-49 %
Sec
  • Availability: 8
  • Model: 10SF1822-7.5
  • Weight: 2.09
  • Dimensions: 7.50 x 10.50 x 0.00
  • SKU: 10SF1822-7.5
  • UPC: 196904210710
Available Options
10K Dangle Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
10K Dangle Heart Bracelet
  • Material: Primary - Purity: 10K
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 3 mm
  • Charm/Element Length: 14 mm
  • Charm/Element Width: 10.5 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Material: Primary: Gold
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 10.5 mm