10k Dangle Heart Anklet (10SF1822-10)
-49 %
Sec
  • Availability: 40
  • Model: 10SF1822-10
  • Weight: 2.54
  • Dimensions: 10.00 x 10.50 x 0.00
  • SKU: 10SF1822-10
  • UPC: 196904097533
Available Options
10k Dangle Heart Anklet
Specifications
Fine Jewelry
10k Dangle Heart Anklet
  • Material: Primary - Purity: 10K
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 10 in
  • Chain Length: 10 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 3 mm
  • Charm/Element Length: 14 mm
  • Charm/Element Width: 10.5 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Feature: Semi-Solid
  • Manufacturing Process: Hand Made
  • Material: Primary: Gold
  • Width of Item: 10.5 mm