Sterling Silver Rhodium-plated CZ FW Cultured Pearl w/ Hearts Bracelet (QG6028-7.5)
-44 %
Sec
  • Availability: 30
  • Model: QG6028-7.5
  • Weight: 1.14
  • Dimensions: 7.50 x 8.36 x 0.00
  • SKU: QG6028-7.5
  • UPC: 196904162576
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated CZ FW Cultured Pearl w/ Hearts Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Charm/Element Length: 8.4 mm
  • Charm/Element Width: 8.4 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 8.36 mm