Sterling Silver Rhodium-plated 7.5 inch Heart and Cross Bracelet (QG6307-7.5)
-61 %
Sec
  • Availability: 11
  • Model: QG6307-7.5
  • Weight: 2.66
  • Dimensions: 7.50 x 4.20 x 0.00
  • SKU: QG6307-7.5
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated 7.5 inch Heart and Cross Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Link, Other
  • Chain Width: 4.2 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 4.2 mm