Sterling Silver Rhodium-plated 7.25in Peace Symbol Bracelet (QG3104-7.25)
-64 %
Sec
  • Availability: 6
  • Model: QG3104-7.25
  • Weight: 4.73
  • Dimensions: 7.25 x 14.00 x 0.00
  • SKU: QG3104-7.25
  • UPC: 191101293597
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated 7.25in Peace Symbol Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Width: 14 mm
  • Charm/Element Length: 14 mm
  • Charm/Element Width: 14 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Clasp Width (Male end): 5 mm
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 14 mm