Sterling Silver Rhod-plated Polished Heart Dangle 6.5in 1.5in ext Bracelet (QG6553-6.5)
-60 %
Sec
  • Availability: 16
  • Model: QG6553-6.5
  • Weight: 4.59
  • Dimensions: 8.00 x 0.00 x 0.00
  • SKU: QG6553-6.5
Available Options
Sterling Silver Rhod-plated Polished Heart Dangle 6.5in 1.5in ext Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.5 in
  • Chain Type: Mesh
  • Chain Width: 1.6 mm
  • Charm/Element Length: 11.6 mm
  • Charm/Element Thickness: 1 mm
  • Charm/Element Width: 10 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Extender Length: 1.5 in