Sterling Silver Polished with CZ Cross and Miraculous Medal 7.5in Bracelet (QG6563-7.5)
-58 %
Sec
  • Availability: 5
  • Model: QG6563-7.5
  • Weight: 2.88
  • Dimensions: 7.50 x 2.00 x 0.00
  • SKU: QG6563-7.5
Available Options
Sterling Silver Polished with CZ Cross and Miraculous Medal 7.5in Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: White
  • Stone Quantity_1: 7
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 1.4 mm
  • Charm/Element Length: 17.6 mm
  • Charm/Element Thickness: 1.3 mm
  • Charm/Element Width: 8.5 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 2 mm