Sterling Silver Polished Moon and Stars 2-strand 7.5in Bracelet (QG4234-7.5)
-53 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG4234-7.5
  • Weight: 2.40
  • Dimensions: 7.50 x 1.35 x 0.00
  • SKU: QG4234-7.5
  • UPC: 886774038469
Available Options
Sterling Silver Polished Moon and Stars 2-strand 7.5in Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 1.35 mm
  • Charm/Element Length: 14.5 mm
  • Charm/Element Width: 13.05 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Clasp Thickness (Female end): 0.8 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 1.46 mm
  • Clasp Width (Female end): 4.25 mm
  • Clasp Width (Male end): 6 mm
  • Feature: Multi-Strands
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 1.35 mm