Sterling Silver Polished infinity Sign w/LOVE 7.5 inch Bracelet (QG4231-7.5)
-50 %
Sec
  • Availability: 20
  • Model: QG4231-7.5
  • Weight: 2.39
  • Dimensions: 7.50 x 1.50 x 0.00
  • SKU: QG4231-7.5
  • UPC: 886774121932
Available Options
Sterling Silver Polished infinity Sign w/LOVE 7.5 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 1.5 mm
  • Charm/Element Length: 22.38 mm
  • Charm/Element Width: 8.76 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Clasp Thickness (Female end): 0.69 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 1.18 mm
  • Clasp Width (Female end): 3.97 mm
  • Clasp Width (Male end): 4.96 mm
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 1.5 mm