Sterling Silver Polished Fancy Knot Link Bracelet (QG6370-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 6
  • Model: QG6370-7.25
  • Weight: 2.57
  • Dimensions: 7.25 x 9.80 x 0.00
  • SKU: QG6370-7.25
Available Options
Sterling Silver Polished Fancy Knot Link Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Rolo
  • Chain Width: 2.7 mm
  • Charm/Element Length: 22.4 mm
  • Charm/Element Width: 9.8 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 9.8 mm