Sterling Silver Polished Engraveable Heart Bracelet (QG1472-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 3
  • Model: QG1472-7.25
  • Weight: 5.63
  • Dimensions: 7.25 x 17.00 x 0.00
  • SKU: QG1472-7.25
  • UPC: 883957947495
Available Options
Sterling Silver Polished Engraveable Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Width: 4 mm
  • Charm/Element Length: 19.5 mm
  • Charm/Element Width: 17 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 17 mm