Sterling Silver Heart Bracelet (QG3268-7.5)
-59 %
Sec
  • Availability: 22
  • Model: QG3268-7.5
  • Weight: 5.41
  • Dimensions: 7.50 x 4.00 x 0.00
  • SKU: QG3268-7.5
  • UPC: 191101295560
Available Options
Sterling Silver Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
Sterling Silver Heart Bracelet
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 4 mm
  • Charm/Element Length: 13 mm
  • Charm/Element Width: 15 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Clasp Width (Male end): 5 mm
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 4 mm