Sterling Silver Engraveable Heart Fancy Link Bracelet (QG1476-7.25)
-61 %
Sec
  • Availability: 22
  • Model: QG1476-7.25
  • Weight: 12.23
  • Dimensions: 7.25 x 18.00 x 0.00
  • SKU: QG1476-7.25
  • UPC: 883957947532
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Fancy Link Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Width: 7.5 mm
  • Charm/Element Length: 18 mm
  • Charm/Element Width: 18 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Stamping
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 18 mm