Sterling Silver Engraveable Heart Fancy Link Bracelet (QG1464-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 16
  • Model: QG1464-7.5
  • Weight: 17.50
  • Dimensions: 7.50 x 17.00 x 0.00
  • SKU: QG1464-7.5
  • UPC: 883957947426
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Fancy Link Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 7 mm
  • Charm/Element Length: 18 mm
  • Charm/Element Width: 17 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 17 mm