Sterling Silver Engraveable Heart Disc Toggle Bracelet (QG2169-7.75)
-62 %
Sec
  • Availability: 9
  • Model: QG2169-7.75
  • Weight: 15.23
  • Dimensions: 7.75 x 18.00 x 0.00
  • SKU: QG2169-7.75
  • UPC: 883957948560
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Disc Toggle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.75 in
  • Chain Length: 7.75 in
  • Chain Width: 7 mm
  • Charm/Element Length: 19.5 mm
  • Charm/Element Width: 18 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 18 mm