Sterling Silver Engraveable Heart Disc on Fancy Link Toggle Bracelet (QG1148-7.75)
-63 %
Sec
  • Availability: 6
  • Model: QG1148-7.75
  • Weight: 41.77
  • Dimensions: 7.75 x 21.00 x 0.00
  • SKU: QG1148-7.75
  • UPC: 191101295782
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Disc on Fancy Link Toggle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.75 in
  • Chain Length: 7.75 in
  • Chain Width: 10 mm
  • Charm/Element Length: 26.5 mm
  • Charm/Element Width: 21 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Hand Made
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 21 mm