Sterling Silver Cross on Bead Bracelet (QG2373-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 182
  • Model: QG2373-7.25
  • Weight: 5.91
  • Dimensions: 7.25 x 9.00 x 0.00
  • SKU: QG2373-7.25
  • UPC: 191101296123
Available Options
Sterling Silver Cross on Bead Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Ball (Beaded)
  • Chain Width: 5.5 mm
  • Charm/Element Length: 15 mm
  • Charm/Element Width: 9 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 9 mm