Sterling Silver Antiqued Polished Canoe / Kayak Link Bracelet (QG6321-7.25)
-57 %
Sec
  • Availability: 23
  • Model: QG6321-7.25
  • Weight: 2.60
  • Dimensions: 7.25 x 4.60 x 0.00
  • SKU: QG6321-7.25
Available Options
Sterling Silver Antiqued Polished Canoe / Kayak Link Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Rolo
  • Chain Width: 2.8 mm
  • Charm/Element Length: 20.3 mm
  • Charm/Element Width: 4.6 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 4.6 mm