Sterling Silver Rose Gold-plated Heart CZ Infinity w/.5in ext. Bracelet (QG6465RP-6.5)
-58 %
Sec
  • Availability: 12
  • Model: QG6465RP-6.5
  • Weight: 2.76
  • Dimensions: 8.00 x 5.25 x 0.00
  • SKU: QG6465RP-6.5
Available Options
Sterling Silver Rose Gold-plated Heart CZ Infinity w/.5in ext. Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: White
  • Stone Quantity_1: 5
  • Length of Item: 8 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.5 in
  • Chain Type: Rolo
  • Chain Width: 1.8 mm
  • Charm/Element Length: 13.9 mm
  • Charm/Element Width: 4.75 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Extender Length: 1 in
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Completeness: Complete (all stones included)
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 5.25 mm