Sterling Silver Rose Gold-plated CZ Heart 6.75in w/1in ext. Bracelet (QG6494RP-6.75)
-57 %
Sec
  • Availability: 35
  • Model: QG6494RP-6.75
  • Weight: 2.83
  • Dimensions: 8.00 x 5.25 x 0.00
  • SKU: QG6494RP-6.75
Available Options
Sterling Silver Rose Gold-plated CZ Heart 6.75in w/1in ext. Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: White
  • Stone Quantity_1: 6
  • Length of Item: 8 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.75 in
  • Chain Type: Curb
  • Chain Width: 2.8 mm
  • Charm/Element Length: 7.75 mm
  • Charm/Element Width: 6 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Completeness: Complete (all stones included)
  • Stone Shape_1: Round
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 5.25 mm