Sterling Silver Rhodium-plated X and O CZ 7.25in w/1 in ext Bracelet (QG6485-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 20
  • Model: QG6485-7.25
  • Weight: 3.62
  • Dimensions: 8.00 x 5.25 x 0.00
  • SKU: QG6485-7.25
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated X and O CZ 7.25in w/1 in ext Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: Multi-color
  • Stone Quantity_1: 49
  • Length of Item: 8 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Figaro
  • Chain Width: 2.1 mm
  • Charm/Element Length: 28.4 mm
  • Charm/Element Width: 8.2 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Completeness: Complete (all stones included)
  • Stone Shape_1: Round
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 5.25 mm