Sterling Silver Rhodium-Plated Whale Tail 7.75 inch Bracelet (QG3988-7.75)
-64 %
Sec
  • Availability: 16
  • Model: QG3988-7.75
  • Weight: 12.11
  • Dimensions: 7.75 x 11.40 x 0.00
  • SKU: QG3988-7.75
  • UPC: 883957670676
Available Options
Sterling Silver Rhodium-Plated Whale Tail 7.75 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Opal, Lab Created
  • Stone Color_1: Phenomena
  • Length of Item: 7.75 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.75 in
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Stone Treatment_1: Impregnation
  • Width of Item: 11.4 mm