Sterling Silver Rhodium-plated Polished CZ I Heart You w/1in ext Bracelet (QG6467-6.5)
-56 %
Sec
  • Availability: 17
  • Model: QG6467-6.5
  • Weight: 3.36
  • Dimensions: 8.00 x 5.25 x 0.00
  • SKU: QG6467-6.5
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated Polished CZ I Heart You w/1in ext Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: White
  • Stone Quantity_1: 2
  • Length of Item: 8 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.5 in
  • Chain Type: Box
  • Chain Width: 0.9 mm
  • Charm/Element Length: 30.4 mm
  • Charm/Element Width: 10 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Extender Length: 1 in
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Completeness: Complete (all stones included)
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 5.25 mm