Sterling Silver Rhodium-plated Heart Open Link 7.25in Bracelet (QG6358-7.25)
-64 %
Sec
  • Availability: 11
  • Model: QG6358-7.25
  • Weight: 6.07
  • Dimensions: 7.25 x 13.40 x 0.00
  • SKU: QG6358-7.25
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated Heart Open Link 7.25in Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Link, Other
  • Chain Width: 5.55 mm
  • Charm/Element Length: 18 mm
  • Charm/Element Width: 13.4 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 13.4 mm