Sterling Silver Rhodium Created Opal Fish and Shells Charm 7.25 inch Bracelet (QG3989-7.25)
-64 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG3989-7.25
  • Weight: 7.07
  • Dimensions: 7.25 x 15.50 x 0.00
  • SKU: QG3989-7.25
  • UPC: 191101312298
Available Options
Sterling Silver Rhodium Created Opal Fish and Shells Charm 7.25 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Opal
  • Stone Color_1: Phenomena
  • Length of Item: 7.25 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Rolo
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Stone Treatment_1: Not Enhanced
  • Width of Item: 15.5 mm