Sterling Silver Rhod-pltd Enamel Ladybug on Ring 7.25in w/1in ext Bracelet (QG6371-7.25)
-54 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG6371-7.25
  • Weight: 2.46
  • Dimensions: 8.25 x 2.60 x 0.00
  • SKU: QG6371-7.25
Available Options
Sterling Silver Rhod-pltd Enamel Ladybug on Ring 7.25in w/1in ext Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8.25 in
  • Material: Accents: Enamel
  • Material: Accent Color 1: Black
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 1.3 mm
  • Charm/Element Length: 14 mm
  • Charm/Element Width: 12.9 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: Multi-Strands
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 2.6 mm