Sterling Silver Rhod-pltd Enamel Clover LUCKY 7.25in w/1in ext Bracelet (QG6368-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 12
  • Model: QG6368-7.25
  • Weight: 2.93
  • Dimensions: 8.25 x 7.70 x 0.00
  • SKU: QG6368-7.25
Available Options
Sterling Silver Rhod-pltd Enamel Clover LUCKY 7.25in w/1in ext Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8.25 in
  • Material: Accents: Enamel
  • Material: Accent Color 1: Green
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 1.3 mm
  • Charm/Element Length: 12.15 mm
  • Charm/Element Width: 6.45 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: Multi-Strands
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 7.7 mm