Sterling Silver Rhod-plated Polished Puffed Star Dangle 6.5in Bracelet (QG6376-6.5)
-58 %
Sec
  • Availability: 23
  • Model: QG6376-6.5
  • Weight: 6.39
  • Dimensions: 6.50 x 4.50 x 0.00
  • SKU: QG6376-6.5
Available Options
Sterling Silver Rhod-plated Polished Puffed Star Dangle 6.5in Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 6.5 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.5 in
  • Chain Type: Rolo
  • Chain Width: 1.5 mm
  • Charm/Element Length: 18.2 mm
  • Charm/Element Width: 14.7 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring (Fancy)
  • Feature: Multi-Strands
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 4.5 mm