Sterling Silver Rhod-plated CZ Half Heart 7.25in w/1 in ext 2 Bracelet Set (QG6357-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 15
  • Model: QG6357-7.25
  • Weight: 3.70
  • Dimensions: 8.25 x 1.35 x 0.00
  • SKU: QG6357-7.25
Available Options
Sterling Silver Rhod-plated CZ Half Heart 7.25in w/1 in ext 2 Bracelet Set
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: White
  • Stone Quantity_1: 46
  • Length of Item: 8.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 1.35 mm
  • Charm/Element Length: 14.1 mm
  • Charm/Element Width: 9.1 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: 2 Pieces
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 1.35 mm