Sterling Silver Polished Heart Fancy Link Bracelet (QG3100-7.5)
-59 %
Sec
  • Availability: 14
  • Model: QG3100-7.5
  • Weight: 6.49
  • Dimensions: 7.50 x 14.00 x 0.00
  • SKU: QG3100-7.5
  • UPC: 191101294792
Available Options
Sterling Silver Polished Heart Fancy Link Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 14 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Clasp Width (Female end): 5 mm
  • Clasp Width (Male end): 7 mm
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 14 mm