Sterling Silver Polished Heart Bracelet (QG3274-7.5)
-61 %
Sec
  • Availability: 18
  • Model: QG3274-7.5
  • Weight: 13.74
  • Dimensions: 7.50 x 6.00 x 0.00
  • SKU: QG3274-7.5
  • UPC: 191101294174
Available Options
Sterling Silver Polished Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 6 mm
  • Charm/Element Length: 16 mm
  • Charm/Element Width: 15 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Clasp Width (Female end): 12 mm
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Hand Made
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 6 mm