Sterling Silver Fancy Engraveable Heart Bracelet (QG2172-7.5)
-61 %
Sec
  • Availability: 19
  • Model: QG2172-7.5
  • Weight: 8.47
  • Dimensions: 7.50 x 11.00 x 0.00
  • SKU: QG2172-7.5
  • UPC: 883957948591
Available Options
Sterling Silver Fancy Engraveable Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 3 mm
  • Charm/Element Length: 17 mm
  • Charm/Element Width: 11 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Die Struck
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 11 mm