Sterling Silver Engraveable Heart Bracelet (QG1462-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 6
  • Model: QG1462-7.5
  • Weight: 14.22
  • Dimensions: 7.50 x 19.00 x 0.00
  • SKU: QG1462-7.5
  • UPC: 883957947402
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 5.5 mm
  • Charm/Element Length: 22.5 mm
  • Charm/Element Width: 19 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Die Struck
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 19 mm