Sterling Silver E-Coated Double Open Cross Toggle Bracelet (QG6567-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG6567-7.5
  • Weight: 15.98
  • Dimensions: 47.50 x 15.10 x 0.00
  • SKU: QG6567-7.5
Available Options
Sterling Silver E-Coated Double Open Cross Toggle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 47.5 mm
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 6.6 mm
  • Charm/Element Length: 25.25 mm
  • Charm/Element Thickness: 1.75 mm
  • Charm/Element Width: 15.1 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 15.1 mm