Sterling Silver Childrens Polished ID with Star Bracelet (QID230-5.5)
-51 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QID230-5.5
  • Weight: 1.98
  • Dimensions: 5.50 x 6.75 x 0.00
  • SKU: QID230-5.5
  • UPC: 196904164525
Available Options
Sterling Silver Childrens Polished ID with Star Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 5.5 in
  • Chain Length: 5.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 2.25 mm
  • Charm/Element Length: 18.5 mm
  • Charm/Element Width: 6.75 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Clasp Thickness (Female end): 4 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 6 mm
  • Feature: Childrens
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 6.75 mm