14k White Gold Engravable 14x10mm Solid Dangle Heart Charm and Hollow Chain 8.5 inch Bracelet (SF1823-8.5)
-49 %
Sec
  • Availability: 33
  • Model: SF1823-8.5
  • Weight: 2.54
  • Dimensions: 8.50 x 10.50 x 0.00
  • SKU: SF1823-8.5
  • UPC: 883957546131
Available Options
14k White Gold Engravable 14x10mm Solid Dangle Heart Charm and Hollow Chain 8.5 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
14k White Gold Dangle Heart Bracelet
  • Material: Primary - Purity: 14K
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8.5 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 8.5 in
  • Chain Width: 3 mm
  • Charm/Element Length: 14 mm
  • Charm/Element Width: 10.5 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Feature: Semi-Solid
  • Manufacturing Process: Hand Made
  • Material: Primary: Gold
  • Width of Item: 10.5 mm