14k Two-tone Diamond-cut Open 4-Leaf Clovers and Beads 7.5 inch Bracelet (FB1492-7.5)
-49 %
Sec
  • Availability: 3
  • Model: FB1492-7.5
  • Weight: 1.74
  • Dimensions: 7.50 x 9.00 x 0.00
  • SKU: FB1492-7.5
  • UPC: 191101680854
Available Options
14k Two-tone Diamond-cut Open 4-Leaf Clovers and Beads 7.5 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
14k Two-tone Diamond-cut Open Clovers & Beads Bracelet
  • Material: Primary - Purity: 14K
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 9 mm
  • Charm/Element Length: 9 mm
  • Charm/Element Width: 9 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Clasp Thickness (Female end): 0.5 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 1 mm
  • Clasp Width (Female end): 2.5 mm
  • Clasp Width (Male end): 4 mm
  • Feature: 3D
  • Manufacturing Process: Stamping
  • Material: Primary: Gold
  • Width of Item: 9 mm