14k Two-tone Diamond-cut Hearts with Flowers 7.25 inch Bracelet (FB1850-7.25)
-50 %
Sec
  • Availability: 3
  • Model: FB1850-7.25
  • Weight: 8.25
  • Dimensions: 7.25 x 9.10 x 0.00
  • SKU: FB1850-7.25
  • UPC: 063721817845
Available Options
14k Two-tone Diamond-cut Hearts with Flowers 7.25 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
14k Two-tone D/C Heart w/Flowers 7.25in Bracelet
  • Material: Primary - Purity: 14K
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Width: 9.1 mm
  • Charm/Element Length: 9.1 mm
  • Charm/Element Width: 9.6 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Material: Primary: Gold
  • Width of Item: 9.1 mm