10k Tri-color Gold Black Hills Roses Bracelet (10BH705-7.5)
-53 %
Sec
  • Availability: 3
  • Model: 10BH705-7.5
  • Weight: 2.98
  • Dimensions: 7.50 x 9.45 x 0.00
  • SKU: 10BH705-7.5
  • UPC: 031902822001
Available Options
10k Tri-color Gold Black Hills Roses Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 10K
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Fancy
  • Chain Width: 2.11 mm
  • Charm/Element Length: 5.6 mm
  • Charm/Element Width: 9.45 mm
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Gold
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 9.45 mm