Sterling Silver Rhodium Starfish CZ and Created Opal Seashell 7.25 inch Bracelet (QG3987-7.25)
-64 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG3987-7.25
  • Weight: 9.47
  • Dimensions: 7.25 x 8.40 x 0.00
  • SKU: QG3987-7.25
  • UPC: 191101312281
Available Options
Sterling Silver Rhodium Starfish CZ and Created Opal Seashell 7.25 inch Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Type_2: Opal, Lab Created
  • Stone Color_1: White
  • Stone Color_2: Phenomena
  • Length of Item: 7.25 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Stone Treatment_2: Impregnation
  • Width of Item: 8.4 mm