Sterling Silver Rhodium-plated w/1in ext Purple Crystal Hearts Bracelet (QG4919-6.5)
-63 %
Sec
  • Availability: 8
  • Model: QG4919-6.5
  • Weight: 5.38
  • Dimensions: 6.50 x 0.00 x 0.00
  • SKU: QG4919-6.5
  • UPC: 883957934907
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated w/1in ext Purple Crystal Hearts Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Amethyst
  • Stone Color_1: Purple
  • Stone Quantity_1: 8
  • Length of Item: 6.5 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.5 in
  • Chain Type: Fancy
  • Clasp /Connector: Spring Ring
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Completeness: Complete (all stones included)
  • Stone Shape_1: Heart
  • Stone Size_1: 5 mm