Sterling Silver Rhodium Plated Journey Heart CZ Dangle Bracelet (QG2178-7.5)
-64 %
Sec
  • Availability: 14
  • Model: QG2178-7.5
  • Dimensions: 7.50 x 19.00 x 0.00
  • SKU: QG2178-7.5
  • UPC: 886774114859
Available Options
Sterling Silver Rhodium Plated Journey Heart CZ Dangle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Stone Type_1: Cubic Zirconia (CZ)
  • Stone Color_1: White
  • Length of Item: 7.5 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 8 mm
  • Charm/Element Length: 24 mm
  • Charm/Element Width: 19 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Feature: Solid
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Stone Treatment_1: Synthetic
  • Width of Item: 19 mm