Sterling Silver Rhodium-plated Dog Bone Paw Heart Charm 7.5in Bracelet (QG6346-7.5)
-60 %
Sec
  • Availability: 15
  • Model: QG6346-7.5
  • Weight: 6.26
  • Dimensions: 7.50 x 5.00 x 0.00
  • SKU: QG6346-7.5
Available Options
Sterling Silver Rhodium-plated Dog Bone Paw Heart Charm 7.5in Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 5 mm
  • Charm/Element Length: 11.7 mm
  • Charm/Element Width: 10.2 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 5 mm