Sterling Silver Rhod-plated 6.75 1in ext Two Strand Heart/Bead Bracelet (QG6352-6.75)
-57 %
Sec
  • Availability: 8
  • Model: QG6352-6.75
  • Weight: 2.81
  • Dimensions: 8.00 x 1.60 x 0.00
  • SKU: QG6352-6.75
Available Options
Sterling Silver Rhod-plated 6.75 1in ext Two Strand Heart/Bead Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 6.75 in
  • Chain Type: Box
  • Chain Width: 0.75 mm
  • Charm/Element Length: 5.4 mm
  • Charm/Element Width: 4.6 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Extender Length: 1 in
  • Feature: Multi-Strands
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 1.6 mm