Sterling Silver RH-plated Miraculous Medal 7.25in w/1in ext. Bracelet (QG6560-7.25)
-58 %
Sec
  • Availability: 4
  • Model: QG6560-7.25
  • Weight: 2.57
  • Dimensions: 8.25 x 3.00 x 0.00
  • SKU: QG6560-7.25
Available Options
Sterling Silver RH-plated Miraculous Medal 7.25in w/1in ext. Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8.25 in
  • Plating: Rhodium
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Figaro
  • Chain Width: 3 mm
  • Charm/Element Length: 16.6 mm
  • Charm/Element Thickness: 1.5 mm
  • Charm/Element Width: 8.25 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Extender Length: 1 in
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 3 mm