Sterling Silver Polished Rolo Link ID Heart Dangle Bracelet (QID213-7.5)
-59 %
Sec
  • Availability: 4
  • Model: QID213-7.5
  • Weight: 6.84
  • Dimensions: 7.50 x 4.00 x 0.00
  • SKU: QID213-7.5
  • UPC: 191101782466
Available Options
Sterling Silver Polished Rolo Link ID Heart Dangle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Curb
  • Chain Width: 4 mm
  • Charm/Element Length: 35 mm
  • Charm/Element Width: 7 mm
  • Clasp /Connector: Lobster
  • Clasp Thickness (Female end): 2 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 3 mm
  • Clasp Width (Female end): 2 mm
  • Clasp Width (Male end): 4.75 mm
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 4 mm