Sterling Silver Polished Pink Enamel Flowers w/1.5in Ext Children's Bracele (QG3514-5.5)
-59 %
Sec
  • Availability: 16
  • Model: QG3514-5.5
  • Weight: 3.12
  • Dimensions: 7.00 x 9.00 x 0.00
  • SKU: QG3514-5.5
  • UPC: 191101472572
Available Options
Sterling Silver Polished Pink Enamel Flowers w/1.5in Ext Children's Bracele
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7 in
  • Material: Accents: Enamel
  • Material: Accent Color 1: Pink
  • Chain Length: 5.5 in
  • Chain Type: Rolo
  • Chain Width: 2 mm
  • Charm/Element Length: 9 mm
  • Charm/Element Width: 6 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Extender Length: 1.5 in
  • Feature: Childrens
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 9 mm