Sterling Silver Polished Heart and Key Bracelet (QG3281-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 25
  • Model: QG3281-7.5
  • Weight: 23.98
  • Dimensions: 7.50 x 9.00 x 0.00
  • SKU: QG3281-7.5
  • UPC: 191101295829
Available Options
Sterling Silver Polished Heart and Key Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 9 mm
  • Charm/Element Length: 23 mm
  • Charm/Element Width: 22 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Hand Made
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 9 mm