Sterling Silver Polished Childrens ID with Heart Bracelet (QID231-5.5)
-53 %
Sec
  • Availability: 17
  • Model: QID231-5.5
  • Weight: 2.52
  • Dimensions: 5.50 x 6.00 x 0.00
  • SKU: QID231-5.5
  • UPC: 196904164495
Available Options
Sterling Silver Polished Childrens ID with Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 5.5 in
  • Chain Length: 5.5 in
  • Chain Type: Fancy
  • Chain Width: 2 mm
  • Charm/Element Length: 27 mm
  • Charm/Element Width: 6 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Clasp Thickness (Female end): 2 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 5.75 mm
  • Feature: Childrens
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 6 mm